II Pracownia Szkła Artystycznego
II Pracownia Szkła Artystycznego

II PRACOWNIA SZKŁA ARTYSTYCZNEGO

Kierownik pracowni: prof. Barbara Zworska- Raziuk
as. Dagmara Bielecka

Pracownia dyplomująca, studia stacjonarne I-go i II-go stopnia, zajęcia II – V roku
4 pkt. ECTS / II r. /, 7 pkt. ECTS / III r. /, 8 pkt. ECTS / IV – V r. /
W II Pracowni Szkła Artystycznego, wspieramy rozwój studentów w działaniach kreacyjnych w szklanym tworzywie z uwzględnieniem indywidualnych uzdolnień, możliwości warsztatowych oraz fascynacji estetycznych. Dążymy do doskonalenia intelektualnego uczniów, przez wspólne dyskusje w obszarze interpretacji tematów, które wybierają do realizacji w szkle. Kształtujemy umiejętność podejmowania przez młodych twórców decyzji o wyborze oraz zastosowaniu unikatowych technik szklarskich w celu świadomego wyrażania idei w autorskich realizacjach.
Zajęcia obejmują indywidualne konsultacje „mistrz-uczeń”. Prezentacje unikalnych technik szklarskich na przykładach twórczości interesujących artystów oraz procesów z realizacji ich unikatowych obiektów. Próby i eksperymenty w materiale, pomoc w poszukiwaniu rozwiązań technicznych podczas realizacji autorskich koncepcji.
W II Pracowni Szkła Artystycznego, koncentrujemy się na kształtowaniu w studentach umiejętności formułowania i wyrażenia w szkle problemu artystycznego.

Prev Next